Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Belka tylna skrętna w samochodzie. Za co odpowiada i kiedy wymaga regeneracji?
Niektóre samochody mają delikatne, podatne na uszkodzenia mechaniczne podwozie. Jego integralną część stanowi belka tylna skrętna, która odpowiada za eliminowanie drgań spowodowanych nierównościami na drodze. Wspomniana część wymaga regularnych przeglądów w celu sprawdzenia jej faktycznego stanu technicznego. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tylnych belek skrętnych i sposobów ich naprawy? Przeczytaj koniecznie tekst.
Czym jest tylna belka skrętna?
Tylną belką skrętną nazywa się pewien model zawieszenia samochodowego stosowanego głównie w niewielkich kompaktowych pojazdach, a także w autach wyposażonych w duże bagażniki. Akcesorium to wyróżnia się stosunkowo prostą i nieskomplikowaną konstrukcją, w skład której wchodzą wahacze, drążki skrętne, uszczelniacze, poprzecznice, a także łożyska igiełkowe. Tylną belkę mocuje się do nadwozia przy użyciu specjalnych elastycznych przegubów. Doświadczeni mechanicy samochodowi, którzy realizują takie usługi, jak naprawa maglownic w Lublinie wskazują, że tylna belka na każdym wahaczu ma jeden drążek skrętny oraz jeden stabilizujący. Pierwszy z nich przeznaczony jest do regulowania wysokości pojazdu. Drugi natomiast redukuje uczucie kołysania samochodu oraz skutecznie tłumi drgania. Odpowiednio dobrane belki skrętne najczęściej montuje się we francuskich samochodach, takich jak Citroen, Peugeot oraz Renault. Części te we wspomnianych autach najczęściej opierają się na podwoziu. Nie są jednak z nim ściśle złączone.
Regeneracja tylnej belki skrętnej – kiedy powinna nastąpić?
Tylne belki skrętne są dość wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, po jakimś czasie ulegają wyeksploatowaniu. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo i komfort jazdy należy zadbać o regularną wymianę wspomnianych podzespołów. Konieczność przeprowadzenia czynności konserwacyjnych i naprawczych objawia się na różne sposoby. Może to być na przykład stukanie, trzeszczenie, piszczenie albo zgrzytanie w tylnej części samochodu. W sytuacji, gdy pojawią się tego typu problemy, nie należy zwlekać z wizytą w warsztacie samochodowym, takim jak AutoUkład, gdzie wykonywana jest m.in. regeneracja przekładni kierowniczych w Lublinie. Trzeba zadbać o jak najszybsze usunięcie wspomnianych usterek. Mogłyby one bowiem doprowadzić do poważniejszych awarii.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana