Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Chcesz wziąć auto w leasing? Zobacz, jak działa kalkulacja leasingu!
Przymierzając się do wzięcia samochodu w leasing, musimy zorientować się co do jego wysokości i wielkości rat, które będziemy musieli spłacać. Często nie wiemy, w jaki sposób uzyskać te informacje. Z pomocą przyjdą kalkulatory leasingowe, które dzięki swoim algorytmom, pomogą nam przygotować się do wzięcia auta w leasing. Zobacz, jakie czynniki mają wpływ na leasing samochodowy i kiedy sprawdzi się kalkulator internetowy.
Na czym polega leasing samochodowy?
Kupno nowego samochodu to wydatek, na który niewielu z Nas może sobie pozwolić. Wtedy z pomocą przychodzi leasing samochodowy. To rodzaj stosunków cywilnoprawnych pomiędzy finansującym i korzystającym. Leasingobiorca może korzystać z auta na zasadzie dzierżawy i podczas tego okresu musi spłacać regularne raty. Bardzo często to rozwiązanie jest wykorzystywane przez przedsiębiorców. Mogą dzięki temu uniknąć konieczności zaciągnięcia kredytu w banku.
Przeczytaj również: Kto powinien zdecydować się na leasing pojazdu?
Jak oblicza się leasing samochodowy?
Kalkulacja leasingu samochodu jest dosyć skomplikowana i zawiła. Wiąże się z wieloma czynnikami, które trzeba wziąć pod uwagę i które mają wpływ na obliczenie wysokości leasingu. Elementami składającymi się na wysokość leasingu są:
Przeczytaj również: Auto kupione w leasingu czy za gotówkę? Co się opłaca
- Seria rat leasingowych,
- Wartość leasingowanego samochodu,
- Wartość wykupu auta,
- Utrata wartości rezydualnej leasingowanego samochodu w czasie,
- Wysokość wpłaty wstępnej dokonanej przez leasingobiorcę.
Dodatkowo, trzeba wziąć pod uwagę indywidualną sytuację leasingobiorcy, czyli jego warunki i stabilność finansową.
Jak oblicza się ratę leasingu samochodowego? Obliczenie raty leasingu samochodowego jest mniej skomplikowane niż kalkulacja leasingu samochodowego. Można je przeprowadzić za pomocą kilku wzorów matematycznych. Na wysokość raty składają się:
- Wysokość wpłaty początkowej,
- Długość okresu leasingowania auta,
- Wartość wykupu końcowego samochodu,
- Koszt ubezpieczenia, dodatkowy pakiet Assistance, ewentualne dodatkowe komplety opon i ich przechowywanie.
Najprostszym sposobem na obliczenie leasingu samochodowego i jego raty, będzie skorzystanie ze specjalnych kalkulatorów leasingowych, które za pomocą odpowiednich algorytmów, wykonają potrzebne obliczenia.
Na czym polegają kalkulatory leasingu?
Najprostszym sposobem na obliczenie wartości i rat leasingu są kalkulatory leasingu. W Internecie znajdziesz wiele kalkulatorów online, które przyjdą Ci z pomocą. Kalkulator leasingu znajdziesz na stronach internetowych do pobrania jako plik Excel albo na specjalnie zaprojektowanych witrynach do obliczania leasingu. Dzięki temu, przed zdecydowaniem się na wzięcie auta w leasing, będziesz miał ogląd dotyczący jego wysokości.
Pamiętaj jednak, że kalkulator to nie jest ostateczna oferta leasingowa. Może ona różnić się od wyników kalkulacji. Kalkulator nie bierze pod uwagę takich czynników jak: historia leasingowanego samochodu, finanse Twojej firmy czy branża, w której pracujesz. Mają one wpływ na rzeczywisty koszt leasingu i jego oprocentowanie. Wyliczenia z kalkulatora najmniej różnić się będą od rzeczywistego kosztu leasingu, jeśli Twoja firma ma stabilną sytuację finansową.
Po skorzystaniu z kalkulatora leasingu, możesz skonsultować się z doradcami i ekspertami leasingowymi. Dobiorą oni odpowiednie dla Ciebie oferty i uwzględnią rzeczywistą sytuację finansową oraz czynniki, które nie są brane pod uwagę przez algorytmy. Możesz poradzić się ekspertów również w ciężkiej sytuacji. Na przykład, jeśli masz niestabilną sytuację finansową albo złe wpisy w BIK. Podpowiedzą oni, co zrobić w takim wypadku i czy masz możliwość otrzymania leasingu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana