Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Fakty i mity na temat samochodów używanych
W świecie motoryzacji, tak jak w każdej innej dziedzinie istnieją pewne stereotypy. Tutaj często dotyczą samochodów używanych i czasami są one krzywdzące. Zwłaszcza dla osób, które nie do końca orientują się w tym, czy pewne stwierdzenia są prawdą, czy też kłamstwem, mogą stanowić przeszkodę w doborze odpowiedniego modelu pojazdu. Opieranie o nie swoich wyborów często nie kończy się dobrze.
Niemieckie samochody są najlepsze
Przez wiele lat chętnie były kupowane samochody używane produkcji niemieckiej i w związku z tym utarło się przekonanie o ich niezawodności i trwałości. Jednak poglądy te były ważne w latach 80. XX wieku. Obecnie już wiadomo, że większość podzespołów wszystkich marek produkowana jest w wielu różnych państwach. W związku z tym podczas zakupu auta to nie kraj produkcji powinien być dla nabywcy jego najistotniejszą cechą. Obecnie niezawodnością cieszą się przede wszystkim auta japońskich marek takich jak Toyota czy Lexus.
Przeczytaj również: Jak dolewać AdBlue, by nie zepsuć auta?
Silnik diesla jest najlepszy
Kolejnym mitem, który funkcjonował w świadomości społeczeństwa przez wiele lat, było stwierdzenie, że auta z silnikiem diesla są bardziej ekonomiczne. Przekonanie to wywodzi się z poprzedniego wieku. Obecnie jednak silniki takie wyposażone są tak samo jak każde inne w szereg elektroniki, przez co nie są one już tak proste do naprawienia jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dodatkowe przy regularnej jeździe po mieście w pojazdach często dochodzi do zablokowania się filtra DPF, co wiąże się ze sporymi kosztami serwisowania.
Przeczytaj również: Co wpływa na jakość oleju napędowego?
Auta używanego nie powinno kupować się po zmroku
Prawdą jest, że auta używanego nie powinno kupować się po zmroku bądź w deszczu. Zwłaszcza w przypadku, kiedy sprzedający to osoba prywatna, warto umówić się na oględziny, kiedy na zewnątrz jest jeszcze jasno i panują komfortowe warunki atmosferyczne. Wieczorem ciężko jest dostrzec różnego rodzaju defekty takie jak rysy czy wgniecenia – zwłaszcza jeżeli są niewielkie. Krople deszczu mogą przesłonić nie tylko wszelkie uszkodzenia, ale także wycieki płynów eksploatacyjnych.
Samochód używany kupuje się w ciemno
To kolejny mit. W specjalistycznych centrach takich jak Klecińska 151 Centrum Aut Używanych każdy pojazd przechodzi szczegółową kontrolę techniczną, dzięki czemu klient może mieć pewność, że spełnia on wszelkie surowe wymagania. Dodatkowo firma udziela gwarancji na samochody, co jest potwierdzeniem ich jakości i późniejszego komfortu użytkowania. Prawdą jest jednak, że samochód używany kupuje się „w ciemno”, jeżeli nabywa się go u osoby prywatnej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana