Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak często wymieniać filtr paliwa w pojeździe?
Intensywna eksploatacja aut naturalną koleją rzeczy prowadzi do zużywania się różnych części. Nienadające się do dalszego użytku podzespoły trzeba na bieżąco wymieniać. Od tego bowiem w głównej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo jazdy danym samochodem. Regularnej wymianie powinny podlegać w szczególności filtry paliwa. Ich niesprawne działanie z reguły prowadzi bowiem do awarii bardzo kosztownych wtryskiwaczy. Sprawdź informacje na ten temat!
Kiedy trzeba pomyśleć o wymianie filtra paliwa?
Właściciele samochodów często nie do końca zdają sobie sprawę z tego, kiedy powinni koniecznie zająć się wymianą filtra paliwa. Należy mieć świadomość, że w tej materii wszystko zależy głównie od modelu posiadanego auta oraz jego wieku i stanu technicznego. Najlepiej przy podejmowaniu decyzji o przeprowadzeniu odpowiednich prac naprawczych i konserwacyjnych kierować się zaleceniami producenta. Na ogół przyjmuje się, że wymiana filtra w większości aut japońskich marek może nastąpić po pokonaniu przez nie od 30 do nawet 120 tys. km. W praktyce jednak nie warto zwlekać z realizacją tego zadania. Wskazane jest, aby cyklicznie co roku wymieniać filtr paliwa, korzystając przy tym z fachowej pomocy mechaników z takich warsztatów samochodowych, jak KODO. W przypadku silników Diesla należy to robić każdorazowo przed nastaniem okresu zimowego. To sprzyja uniknięciu problemu z rozruchem silnika na skutek nagromadzonej w mechanizmie jednostki napędowej wody, a także parafiny i pozostałości po oleju.
W jaki sposób wymienia się filtry paliwa?
Filtry paliwowe w większości przypadków swym wyglądem przypominają niewielką puszkę. Zwykle zamontowany jest w komorze silnika. W niektórych pojazdach instaluje się go w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika paliwa. Do filtra paliwa standardowo przypięte są wężyki układu paliwowego, które trzeba odpiąć, aby móc usunąć stare podzespoły w celu zastąpienia ich nowymi.
Wymiana filtru paliwa zazwyczaj odbywa się kilkuetapowo. Najpierw należy odpowiednio przeczyścić jego okolice. Po odpięciu wężyków można wyjąć filtr. Jeśli wymieniany jest sam wkład, trzeba koniecznie usunąć z obudowy filtra wodę oraz wszelkie zanieczyszczenia (można je odessać przy pomocy specjalnej strzykawki z wężykiem). Modele przykręcane do podstawy w pionie zwykle napełnia się dodatkowo paliwem. Dzięki temu kierowca nie będzie miał problemów z uruchomieniem silnika przed wyruszeniem w podróż. Wszystkie zdjęte na czas wymiany filtra elementy obudowy trzeba z powrotem umieścić na swoim miejscu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana