Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działają tablice uchylne?
Tablice uchylne są skonstruowane w taki sposób, aby pojazd, który w nie uderza, nie powodował pęknięć ani złamań elementu. Części takiej tablicy nie łamią się w trakcie zgięcia i powracają do swojego pierwotnego kształtu, gdy siła odkształcająca ustąpi. Korpus i odbłyśnik tablic wykonane są z materiałów odblaskowych, a wysokość tablicy od podstawy do górnej krawędzi nie może być mniejsza, niż 280 mm. Na czym polega ich działanie?
Tablice uchylne – co to jest?
Tablice uchylne wchodzą w skład urządzeń BDR do zabezpieczenia robót drogowych prowadzonych na pasie jezdni. Te elastyczne elementy wykonane są z PCV i posiadają obustronne części odblaskowe wykonane z folii typu II. Dlatego tablice uchylne są doskonale widoczne nawet nocą i przydają się przy trudnych warunkach atmosferycznych. W miejscach niebezpiecznych służą do bezpiecznego prowadzenia po wyznaczonym pasie ruchu. Tablice drogowe uchylne przeznaczone są jednak głównie do montażu poza drogami publicznymi. Elementy te wyposażone w punktowe odblaski, stosowane są także do tymczasowej organizacji ruchu dla uzupełnienia linii dzielących pasy ruchu przeciwbieżnego oraz linii dzielących współbieżne pasy ruchu.
Jak montować tablice uchylne?
Tablicę uchylną montuje się, przykręcając do podłoża za pomocą 2 kołków rozporowych ze śrubami. Montaż nie jest skomplikowany, ale bardzo istotne jest, aby przykręcić tablicę na tyle mocno, aby zapewnić trwałe połączenie z podłożem. Dzięki temu elastyczne tworzywo, z którego wykonana jest tablica, po najechaniu przez koła samochodu sprawia, że cały element powraca do pozycji pionowej. Elementy te nie załamują się ani nie odkształcają w sposób trwały. Dzięki temu odbłyśniki w barwie żółtej są zawsze widoczne. Takie solidne tablice uchylne oferuje m.in. producent oznakowania drogowego ANDORS, który gwarantuje, że każdy produkt odpowiada rygorystycznym przepisom i normom.
Tablice uchylne – czy warto je stosować?
Odpowiedni sposób oznakowania i zabezpieczenia robót drogowych, a także różnych utrudnień odgrywa bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Zabezpieczenie powinno być jednak adekwatne do występujących utrudnień i zapewniać bezpieczeństwo także osobom, które wykonują prace drogowe. Równie duże znaczenie ma oznakowanie barier – powinny gwarantować widoczność zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Warto wybierać sprawdzone sklepy, które oferują najwyższej jakości, bezpieczne tablice uchylne. Tylko wtedy zyska się gwarancję, że urządzenie BDR spełni swoje zadanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana