Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak odpalić samochód przy pomocy kabli rozruchowych?
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Twoje auto nie chciało odpalić? Prawdopodobnie przyczyną był rozładowany akumulator. W takiej sytuacji istnieje szybkie i proste rozwiązanie problemu – użycie kabli rozruchowych. W tym artykule dowiesz się, kiedy warto zastosować kable rozruchowe, jak prawidłowo je używać oraz na co można liczyć za strony pomocy drogowej.
Kiedy używa się kabli rozruchowych?
Kable rozruchowe są wykorzystywane w przypadku, gdy akumulator w samochodzie jest rozładowany lub nie działa prawidłowo. Sytuacja taka może wynikać z różnych przyczyn, takich jak niekorzystne warunki pogodowe, awaria alternatora czy pozostawienie włączonych urządzeń elektrycznych po zgaszeniu silnika. Użycie kabli rozruchowych do awaryjnego odpalania samochodu może okazać się niezbędne również w przypadku awarii rozrusznika lub elementu układu zapłonowego.
Przeczytaj również: Czym powinny charakteryzować się dobre kable rozruchowe?
Jak uruchomić auto za pomocą kabli rozruchowych?
Uruchomienie samochodu przy pomocy kabli rozruchowych jest stosunkowo proste i można je przeprowadzić własnoręcznie, pod warunkiem przestrzegania kilku podstawowych zasad. Oto jak krok po kroku uruchomić auto za pomocą kabli rozruchowych. Po pierwsze podłącz czerwony kabel do plusowego zacisku akumulatora samochodu z naładowanym akumulatorem do plusa akumulatora samochodu, który ma być uruchomiony. Potem podłącz czarny kabel do minusowej klemy akumulatora darczyńcy, a drugi koniec tego kabla przymocuj do minusowej klemy bądź metalowej, niepomalowanej części silnika odbiorcy. Teraz możesz uruchomić silnik samochodu dostawcy energii i poczekać kilka minut, aby naładować akumulator odbiorcy. Po tym czasie spróbuj odpalić swój samochód. Jeśli uda się to bez problemów, odłącz kable w odwrotnej kolejności, czyli najpierw czarny kabel, a następnie czerwony kabel od obu akumulatorów. Pamiętaj, że należy zachować ostrożność podczas pracy z kablami rozruchowymi i unikać styku z nagrzewającymi się częściami silnika.
Pomoc drogowe a awaryjne odpalanie pojazdów
W sytuacji, gdy nie masz możliwości samodzielnego uruchomienia samochodu za pomocą kabli rozruchowych, należy wezwać pomoc drogową. Dlatego warto mieć pod ręką numer telefonu do zaufanej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej, choćby takiej jak działająca w regionie Rzeszowa i Łańcuta Pomoc Drogowa Akłis, która pomaga w odpalaniu samochodów osobowych i ciężarowych, także za pomocą urządzeń rozruchowych typu Booster oraz oferuje transport maszyn. Specjaliści z takich firm są przeszkoleni w szybkim i efektywnym uruchamianiu samochodów, co może okazać się niezbędne szczególnie w przypadku awarii innych elementów niż akumulator. Ponadto pomoc drogowa obejmuje naprawy na miejscu lub holowanie do najbliższego serwisu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana