Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak używać generatora ozonu w samochodzie?
We wnętrzu samochodu gromadzą się szkodliwe drobnoustroje np. bakterie i wirusy. Nie jest ono także wolne od alergenów. Różne zanieczyszczenia osiadają nie tylko na elementach wyposażenia pojazdu, wnikając np. w tapicerkę samochodową, ale także doskonale czują się w elementach samochodowej klimatyzacji. Jak korzystać z generatora ozonu w celu dezynfekcji wnętrza samochodu? Podpowiadamy.
Czy warto ozonować samochód?
Oddychając zanieczyszczonym powietrzem we wnętrzu samochodu, szybko możemy nabawić się nie tylko alergii na zarodniki grzybów pleśniowych, ale także astmy i cierpieć z powodu nawracających infekcji układu oddechowego. W skrajnych przypadkach zagraża nam „choroba legionistów” wywoływana przez namnażające się w klimatyzacji bakterie. W celu dezynfekcji powietrza w samochodzie oraz elementów klimatyzacji i wentylacji możemy korzystać z ozonatora. To nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne rozwiązanie, które od dawna stosowane jest w warsztatach mechanicznych i serwisach samochodowych. Wysokiej jakości ozonator, który nadaje się do zastosowania w samochodzie, można znaleźć w ofercie firmy Klimawent.
Ozonowanie wnętrza samochodu krok po kroku
Ozonowanie to bezpieczna metoda redukcji szkodliwych drobnoustrojów oraz alergenów, a także redukcji nieprzyjemnych zapachów, które często psują przyjemność z jazdy samochodem. Ich źródłem jest m.in. wilgoć, jednak trzeba pamiętać, że w tapicerkę samochodową wnikają różne zapachy np. dymu papierosowego i zapachy benzyny, które mogą tworzyć we wnętrzu pojazdu niemal „wybuchową” mieszankę różnych woni. Drugim problemem są rozwijające się na różnych powierzchniach oraz elementach systemu wentylacji i klimatyzacji drobnoustroje. Wysoka wilgotność i wysoka temperatura powodują ich namnażanie się, a następnie są one wydmuchiwane do wnętrza pojazdu, co sprzyja częstym infekcjom. Ozonator skutecznie rozwiązuje te problemy, pozwalając zarówno na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i odświeżenie pojazdu, jak i skuteczną eliminację drobnoustrojów.
Aby odświeżyć i zdezynfekować powietrze w samochodzie za pomocą ozonatora, musimy:
włączyć silnik pojazdu oraz uruchomić wentylator,
ustawić minimalną temperaturę nawiewanego powietrza,
włączyć wewnętrzny obieg powietrza,
ustawić ozonator na siedzeniu pasażera lub na podłodze pod skrytką i skierować jego wylot w miejsce zasysania powietrza przez system wentylacji i klimatyzacji,
włączyć ozonator,
zamknąć pojazd,
odczekać aż urządzenie przestanie działać,
dokładnie wywietrzyć samochód przez minimum 5 minut, zanim zaczniemy z niego korzystać.
Ważne! Podczas ozonowania trzeba pozostawać na zewnątrz pojazdu!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana