Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wybrać wysokość słupka drogowego?
Podczas montażu znaków drogowych nie można zapomnieć o doborze odpowiedniej rury drogowej. To właśnie ona będzie podstawą znaku, dlatego jej konstrukcja jest tak ważna. Pamiętaj, że słupki drogowe muszą mieć ściśle określone wymiary. Jak zatem dobrać ich wysokość? Skąd wiedzieć, że rura drogowa jest dobrej jakości? Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat, znajdziesz w artykule.
Czym charakteryzuje się dobry słupek drogowy?
Słupki drogowe przede wszystkim muszą być wytrzymałe na uszkodzenia, działanie korozji oraz zmienne warunki atmosferyczne. Tylko wtedy będą one wywiązywały się ze swojej roli i posłużą przez długie lata. To właśnie dlatego produkuje je się z wysokiej jakości produktów odpornych na czynniki zewnętrzne. Słupki drogowe najczęściej wykonywane są z ocynkowanych rur chętnie wykorzystywanych w branży drogowej i nie tylko. Ocynkowana powłoka to najlepsze zabezpieczenie przed rdzą, korozją i skrajnymi temperaturami. Rury drogowe narażone są również na działanie promieniowania UV oraz grzyby i owady. Szkodliwe dla nich są zanieczyszczenia ze spalin samochodowych oraz sól drogowa. Te wszystkie czynniki zmuszają producentów do tego, aby słupki spełniały najwyższe standardy. W produkcji oraz dystrybucji rur do branży drogowej specjalizuje się firma POMAR STAL z Bytomia. To tutaj możesz zamówić wysokiej jakości słupki drogowe na wymiar.
Przeczytaj również: Kto może montować znaki drogowe?
Jak obliczyć właściwą wysokość słupka drogowego?
Normy prawne określają wymiary, jakie muszą mieć słupki drogowe. Dzięki temu każdy znak jest do siebie bardzo zbliżony, co ułatwia poruszanie się po drodze. Dobrze dobrana wysokość słupka sprawi, że każdy kierowca dostrzeże informację nawet z większej odległości. Wysokość słupka jest istotna nie tylko dla kierowców, ale również pieszych. Ważne, aby znak nie utrudniał poruszania się po chodnikach. W przypadku terenu zabudowanego, po którym poruszają się ludzie, znaki drogowe powinny wisieć na wysokości przynajmniej 2,2 metra nad ziemią. Jeśli znak znajduje się na poboczu lub trawniku, obowiązkowa minimalna wysokość to 2 metry. Podczas obliczania wysokości słupka należy uwzględnić również wysokość znaku lub tablicy oraz konieczność wkopania i zabetonowania słupka. W przybliżeniu rura powinna znajdować się około 0,7 metra pod ziemią.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana