Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wygląda przebieg regeneracji kloszy reflektorów?
Regeneracja to coraz częściej wybierany zabieg, będący doskonałą alternatywą dla wymiany części samochodowych. Proces jest nie tylko szybki, ale i znacznie tańszy – nawet w przypadku części zamiennych. Obecnie najczęściej profesjonalnej regeneracji poddaje się reflektory samochodowe, aby przywrócić im pierwotny wygląd oraz poprawić widoczność i bezpieczeństwo na drodze. W tym artykule przybliżamy przebieg i zalety regeneracji kloszy reflektorów.
Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na regenerację kloszy reflektorów?
Reflektory samochodowe, podobnie jak elementy karoseryjne, wystawione są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, kwaśnych deszczy, błota, soli drogowej i drobne urazy mechaniczne. To wszystko sprawia, że klosze reflektorów stają się matowe i żółkną, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetyczne rysy. Zamiast wymiany reflektorów można zdecydować się na ich regenerację w profesjonalnym warsztacie, takim jak np. TMC Regeneracja Reflektorów, gdzie doświadczeni pracownicy z pomocą odpowiednich narzędzi i kosmetyków przywrócą je do pierwotnego stanu.
Zmatowiałe, zarysowane klosze reflektorów obniżają estetykę pojazdu. Ważniejsze jest jednak to, że zły stan kloszy znacząco pogarszają widoczność na drodze, ponieważ promienie światła żarówek słabiej przebijają się przez matową powierzchnię kloszy. Co więcej, na zmatowiałych kloszach, przez zwiększoną chropowatość powierzchni, łatwiej i dłużej utrzymują się zanieczyszczenia, które także mają wpływ na wydajność oświetlenia samochodowego.
Regeneracja kloszy reflektorów krok po kroku
W pierwszej kolejności klosze reflektorów oraz ich okolice są starannie myte. Dzięki usunięciu wszelkich zanieczyszczeń można rzetelnie ocenić stan reflektorów oraz dobrać odpowiednią gradację papieru ściernego do polerowania i preparaty. Później zabezpiecza się obszar wokół reflektorów, aby uchronić elementy z nimi sąsiadujące przed uszkodzeniem. Wówczas rozpoczyna się regeneracja kloszy reflektorów.
Najpierw specjalista poleruje powierzchnię reflektora, aby pozbawić ją rys i zmatowień. Na tym etapie należy zachować ostrożność, aby nie doprowadzić do zmiany geometrii strumienia świetlnego. Z tego powodu też często stosuje się papier ścierny o różnej gradacji, aby polerowanie przebiegało stopniowo. Po uzyskaniu gładkiej, przezroczystej powierzchni reflektory są ponownie myte oraz suszone. Regeneracja kloszy reflektorów kończy się polerowaniem z użyciem pasty polerskiej, która nadaje im połysku i zapewnia dostateczną przejrzystość.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana