Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie funkcje w agregacie ciśnieniowym pełni zbiornik wyrównawczy?
Agregaty ciśnieniowe znajdują zastosowanie w firmach działających w różnych branżach. Mowa tu zarówno o profesjonalnych myjniach samochodowych, jak i urządzeniach do użytku przemysłowego. Są to wysokie jakości urządzenia, które cechują się maksymalną wytrzymałością. Jednym z istotnych elementów konstrukcji agregatów ciśnieniowych są zbiorniki wyrównawcze. Jaką funkcje odgrywają w pracy całego sprzętu?
Agregat ciśnieniowy — zastosowanie
Pompy wysokociśnieniowe cechujące się różną mocą i wydajnością są powszechnie używane w przemyśle. W zależności od branży używa się ich do wysokociśnieniowego mycia i czyszczenia, a także do zasilania aparatów procesowych. Wykorzystuje się je w
zakładach produkujących nawozy,
zakładach wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej,
zakładach produkcyjnych tworzyw sztucznych i włókien syntetycznych,
zakładach produkcji ciężkich maszyn przemysłowych
zakładach hutniczych.
Przemysłowe pompy wysokociśnieniowe są przystosowane do pracy w bardzo trudnych okolicznościach. Mogą pompować wodę, ale też inne ciecze: roztwory ulegające krystalizacji, substancje kwasowe i zasadowe. Pompy wysokociśnieniowe stosuje się również w myjkach ciśnieniowych na myjniach samochodowych.
Innym obszarem zastosowania agregatów ciśnieniowych jest rolnictwo. Wykorzystuje się je do zasilania różnego rodzaju systemów nawadniających. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne okazuje się pompowanie wody do dużych wysokości lub na długich dystansach.
Jaką rolę pełnią zbiorniki wyrównawcze?
Zbiornik wyrównawczy absorbuje zmiany objętości wody, zmniejsza wahania ciśnienia oraz przepływu w automatycznych agregatach ciśnieniowych. Do jego zalet należy zaliczyć to, że dzięki jego zastosowaniu pompa nie włącza się i nie wyłącza w przypadku niewielkiego zużycia wody.
Naczynie wyrównujące ciśnienie zapobiega również uderzeniom ciśnienia wody i zmniejsza hałas w czasie pracy. Pełni również funkcję ochronną dla pompy, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę temperatury ciepłej wody. Okazuje się więc, że zapewniają dłuższą żywotność systemów wodnych z wyłącznikami ciśnieniowymi.
Agregaty pompowe wyposażone w wydajne zbiorniki wyrównawcze często wykonywane są na zamówienie klienta zgodnie z określoną specyfikacją. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań pozwalają na osiąganie wysokiej wydajności. Takie usługi oferuje np. firma J.J Krupiński. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i sprzedażą pompowych agregatów wysokociśnieniowych, używanych w wielu dziedzinach gospodarki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana