Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie maszyny są wykorzystywane w przemyśle samochodowym?
Przemysł motoryzacyjny dynamicznie się rozwija dzięki stosowaniu nowoczesnych maszyn oraz specjalistycznych urządzeń. Ułatwiają one wytwarzanie części i podzespołów, ale również ich montaż na linii produkcyjnej. Od wielu lat wykorzystuje się również roboty przemysłowe, które przyspieszają i usprawniają pracę człowieka. Dowiedz się, jakie rozwiązania stosuje się w branży motoryzacyjnej!
Najpopularniejsze maszyny w przemyśle samochodowym
Jedną z popularniejszych maszyn jest prasa wykrojnikowa. Stosuje się ją do cięcia miękkich materiałów, np. tkanin, uszczelek, materiałów syntetycznych, filcu, pianek. Maszyna wykrawa odpowiednie elementy, po wcześniejszym zaprogramowaniu jej. Z kolei linia do termokompresji wspomaga proces produkcji konstrukcji metalowych, połączeń metalowo-aluminiowych, nadwozi i podwozi. Współpracuje ona z urządzeniami stosowanymi przy wytwarzaniu regałów do pojazdów silnikowych.
Specjaliści firmy Pro-Assem podkreślają również znaczenie giętarki do rur i zwijarki do blach. Pierwsza zapewnia wygięcie rur do pożądanego kształtu. Można dzięki niej uzyskać skomplikowane detale, a specjalne oprogramowanie zapewnia łatwość sterowania nią. Z kolei zwijarka do blach umożliwiają zwinięcie tego surowca w dowolny kształt, zwykle w rury cylindryczne lub stożkowe. Jest także używana do zwijania prętów i drutów okrągłych, płaskich oraz kwadratowych. Wszystkie te maszyny muszą być bezpieczne w użytkowaniu oraz zaprojektowane zgodnie z potrzebami producenta.
Roboty przemysłowe w branży motoryzacyjnej
Powszechnym rozwiązaniem w branży motoryzacyjnej jest zautomatyzowana linia produkcyjna. Wykorzystanie robotów pozwala na szybsze realizowanie procesów produkcji, znaczne obniżenie kosztów i poprawienie jakości. Mają one także wpływ na wzrost bezpieczeństwa pracowników zatrudnionych w hali produkcyjnej.
Te innowacyjne, wszechstronne urządzenia mogą wykonywać wiele różnych zadań. Przenoszą ciężkie ładunki, pobierają i układają wybrane elementy, montują, pakują i przeprowadzają paletyzację. Są zaprojektowane do powtarzalnych zadań, np. montażu klamek u drzwi, wycieraczek itp. W ten sposób znacząco odciążają personel na linii montażowej. Mogą być wyposażone w systemy wizyjne oraz sztuczną inteligencję. Dzięki temu są one w stanie reagować na różnorodne sytuacje oraz dostarczanie cennych informacji zwrotnych o działaniach systemu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo mogą one wspomagać prace wymagające podejmowania decyzji, np. przeprowadzanie kontroli jakości typu: zaliczony/niezaliczony.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana