Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie są najczęstsze przyczyny wzywania pomocy drogowej?

Corocznie mają miejsce setki tysięcy przypadków wezwań ekip pomocy drogowej. Dzieje się tak na skutek najróżniejszych zdarzeń. Pomoc wzywana jest w celu doraźnej naprawy defektu lub też w celu przetransportowania pojazdu na lawecie do najbliższego albo wskazanego warsztatu samochodowego. Jakiego typu problemy można mieć na drodze? Jakie są przyczyny wzywania pomocy drogowej?
Stłuczki i wypadki
Jedną z przyczyn korzystania z pomocy drogowej jest po prostu wypadek drogowy. Jakkolwiek po lekkiej stłuczce można udać się w dalszą drogę, to w przypadku uszkodzenia oświetlenia czy innych ważnych podzespołów samochodowych samodzielna jazda jest ryzykowna. Na lawecie transportowane są również wraki z bardzo poważnych katastrof, które zdarzają się w ruchu drogowym.
Przeczytaj również: Jakie naprawy można wykonać na miejscu zdarzenia przez pomoc drogową?
W każdym takim przypadku kierowcy najczęściej wzywają lokalnie działającą firmę taką, jak AUTO LIGA, której profilem działalności jest świadczenie usług napraw i holowania do wskazanych warsztatów naprawczych.
Przeczytaj również: Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej w sytuacjach awaryjnych?
Wypadki drogowe na trasie najczęściej spowodowane są nadmierną prędkością, nieuwagą oraz wymuszeniem pierwszeństwa.
Jakie awarie samochodów są najczęstszą przyczyną wezwań służb związanych z pomocą drogową?
Częstym powodem wzywania pomocy drogowej jest uszkodzona opona. Nadzwyczaj często dochodzi do pęknięć opon. Problemem może być też drastycznie niskie ciśnienie w ich wnętrzu. Ponadto na drogach występują różne formy zanieczyszczeń i wad, które mogą być powodem uszkodzeń. Niestety do częstych problemów należy fatalny stan dróg, gdzie wjazd do sporej dziury na jezdni może skutkować poważną awarią koła.
Przeczytaj również: Holowanie pojazdów - co warto wiedzieć przed skorzystaniem z usług?
Nie mniej częstym problemem są awarie akumulatora, który ma o wiele krótszą żywotność niż samo auto. Niekiedy na jego stan ma wpływ fatalna pogoda lub inne czynniki związane z nadmiarem wilgoci.
Bardzo często pomoc drogowa wzywana jest do samochodów unieruchomionych z powodu braku paliwa. Dzieje się tak często w przypadku niesprawnych wskaźników.
Większość usterek powodujących zatrzymanie się pojazdu to nagłe zużycie jakiegoś podzespołu. Tak się składa, że nie ma w samochodzie części bezawaryjnych i w każdej chwili może zdarzyć się jego unieruchomienie. Dotyczy to zwłaszcza starszych pojazdów.
Dosyć często ekipa pomocy drogowej jest wzywana do zatrzaśniętych w aucie kluczyków. Niektóre modele samochodów mają większą skłonność do częstego zamykania wszystkich drzwi. Tymczasem nie każdy ma i nosi w kieszeni dodatkowy kluczyk.
Problemy z samochodem mogą zdarzyć się zawsze, dlatego przed wyruszeniem w trasę warto mieć przy sobie telefon i numer najbliższej pomocy drogowej. Współcześnie w pełni wystarczy smartfon z dostępem do Internetu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana