Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie substancje z katalizatorów są szczególnie cenne?

Katalizator samochodowy to obowiązkowy element układu wydechowego każdego samochodu. Czasami w wyniku wypadku, uszkodzenia lub potrzeby wymiany tej części, kierowcy chcą pozbyć się starego katalizatora. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można za niego otrzymać pokaźną sumę pieniędzy. Co wpływa na cenę katalizatora? Jakie pierwiastki się w nim znajdują?
Jak wycenia się katalizatory?
Sprzedaż katalizatora samochodowego na skupie to częsta praktyka wśród kierowców. W ten prosty sposób pozbędziesz się zbędnego, uszkodzonego sprzętu, a w zamian otrzymasz gotówkę. Ceny katalizatorów Inowrocław, dość znacznie się od siebie różnią. Wynika to z kilku aspektów. Podczas ich wyceny bierze się pod uwagę markę i model samochodu. Najdroższe z nich zazwyczaj znajdują się w pojazdach marki Mercedes, BMW, Ford, Volvo czy Fiat. Skupy z reguły ustalają cenę za kilogram katalizatora. Dlatego duży wpływ na jego wartość ma waga. Najważniejszym czynnikiem podczas wyceny jest jednak zawartość pierwiastków szlachetnych. To one są głównym powodem, dla którego skupuje się katalizatory. Nie masz dużej wiedzy na temat katalizatorów, a chcesz sprzedać starą część za uczciwą kwotę? Skup katalizatorów Inowrocław - KATMET gwarantuje swoim klientom konkurencyjne ceny i jasne warunki współpracy. Skup obsługuje klientów z całej Polski i zajmuje się wyceną detaliczną oraz hurtową.
Jakie pierwiastki znajdują się w katalizatorach?
Katalizatory samochodowe to części, układu wydechowego, które odpowiadają za filtrację spalin. Za ich pomocą ogranicza się ilość szkodliwych substancji przedostających się do środowiska. To właśnie tutaj kluczową rolę odgrywają metale szlachetne. Zawartość metali szlachetnych w katalizatorach jest stosunkowo niewielka, gdyż waha się od 0,2 do 0,5%. Musisz jednak pamiętać, że są one bardzo wartościowe. Najdroższe pierwiastki, które można odzyskać to platyna, rod i pallad. W niektórych modelach mogą one być warte nawet kilkaset złotych. Oprócz wyżej wymienionych pierwiastków w katalizatorach znajdują się również wolfram, tytan, molibden, srebro i złoto. Istnieje kilka sposobów odzyskiwania metali. Każdy z nich wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Odzyskane metale wykorzystuje się do produkcji nowych katalizatorów, sprzętu medycznego, implantów i elektroniki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana