Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie węże stosuje się na stacjach paliw?
Paliwo oraz produkty ropopochodne sprzedawane na stacjach paliw są substancjami niebezpiecznymi oraz łatwopalnym. Oznacza to, że do ich dystrybucji, oraz transportu należy wykorzystywać specjalnie ku temu przeznaczone akcesoria. Węże wykorzystywane na stacjach paliw powinny spełniać określone parametry, tak aby nie stwarzać zagrożenia. Jakie węże stosuje się na stacjach paliw?
Węże do paliw
Węże do paliw oraz produktów ropopochodnych muszą być odpowiednio dobrane, tak aby zapewnić bezpieczeństwo na stacjach. Węże do paliw, olejów, a nawet ropy naftowej różnią się od siebie. Co więcej, rodzaj węży różni się również od przeznaczenia i etapu, podczas którego zostaną wykorzystane. Chociażby, węże wykorzystywane do dystrybucji paliwa i olejów, będą znacząco różniły się od tych przeznaczonych do przeładunku. Do najpopularniejszych rodzajów węży wykorzystywanych na stacjach paliw, możemy zaliczyć:
węże ssawno-tłoczne, używane przy transporcie paliw. Wykorzystywany przy obsłudze cystern kolejowych i samochodowych, a także na stacjach paliw
węże tłoczne przeznaczone do przesyłania paliw oraz produktów ropopochodnych, które nie posiadają więcej niż 50% związków aromatycznych
węże tłoczone wykorzystywane przy dystrybutorach paliw. Najczęściej są one wykonane z antystatyczne gumy.
wąż antystatyczny przeznaczony do przesyłania benzyny, oleju i smaru
wąż wzmocniony podwójnym splotem, wykorzystywany do przesyłania ciekłego i gazowego LPG
Wszystkie węże wykorzystywane na stacjach paliw muszą spełniać wszelkie normy, aby zachować bezpieczeństwo. Tym istotniejsze jest wybieranie produktów wykonanych z surowców spełniających te wymagania oraz produkowanych z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. Dostawca węży i złączy przemysłowych firma TOBI oferuje swoim klientom szeroki wybór węży przeznaczonych do wykorzystania w dystrybucji i transporcie paliw oraz produktów ropopochodnych. Wszystkie węże są odpowiednio przystosowane i dobrane do danego typu produktów. Gwarantują bezpieczeństwo oraz zapewniają funkcjonalność.
Z czego wykonane są węże do paliw?
Bardzo często węże do cystern oraz te wykorzystywane na stacjach paliw wykonuje się z gumy NBR. Jest to guma nitrylowa, najczęściej stosowana jako warstwa wewnętrzna węża. Odporna między innymi na oleje, benzynę oraz rozcieńczone kwasy, doskonale nadaje się do wykorzystywania przy rozładunku cystern. Dodatkowo oprócz NBR przy produkcji węży do paliw wykorzystuje się poliuretan (PU) oraz polichlorek winylu (PVC).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana