Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy konieczne jest programowanie kluczy samochodowych?
Każdy kierowca może się spotkać z sytuacją, w której musi dorobić oraz zakodować nowy kluczyk do samochodu. Zdarza się również, że konieczne jest jego zaprogramowanie w przypadku awarii. W przeciwnym razie może pojawić się duży problem z uruchomieniem silnika, nawet wtedy, gdy pilot otwiera drzwiczki. Dowiedz się, kiedy i jak programuje się kluczyk!
Programowanie kluczyka w przypadku zgubienia lub awarii
Zaprogramowanie kluczyka jest konieczne przede wszystkim w dwóch sytuacjach. Trzeba to zrobić, gdy zgubi się klucze do samochodu i niezbędne okazuje się zamówienie nowego kompletu. To również nieodzowne w sytuacji jego awarii, a więc niemożności otwarcia lub zamknięcia drzwi. Warto pamiętać, że w produkowanych obecnie kluczykach znajdują się immobilizery. To urządzenia, które przesyłają informacje do elektroniki pojazdu. Mają one wpływ na funkcjonowanie blokad silnika. Zatem jeśli występuje problem z odpaleniem samochodu, a kontrolka immobilizera miga na czerwono, warto skontrolować sytuację. Jak wskazują specjaliści firmy KAMEL, jeśli trzeba dorobić nowy komplet kluczy, należy zaprogramować wszystkie elementy. Muszą one być zgodne z dotychczas stosowanym immobilizerem. Kodowanie może być również przeprowadzone bez użycia poprzedniego kluczyka. Wówczas nowy kod wgrywa się we wszystkich urządzeniach. Jednym ze sposobów jest skopiowanie immobilizera, by zaprogramować nowy chip.
Programowanie kluczy samochodowych, gdy nie działa zamek centralny
Programowanie kluczyków samochodowych może okazać się wskazane, gdy w pojeździe przestał działać zamek centralny. Należy pamiętać, że pilot zawsze musi współgrać z zamkiem. Kodowanie może przebiegać różnie, w zależności od modelu samochodu. Czynność tę wykonuje się poprzez kodowanie chipa, korzystanie z gniazda diagnostycznego lub stworzenie kopii immobilizera. Trzeba pamiętać, że w niemal każdym kluczyku znajduje się chip, a więc tzw. transponder. Immobilizer w samochodzie łączy się właśnie z nim, gdy ten zostanie włożony do stacyjki. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, silnik się nie uruchomi. Dlatego tak ważne jest, by kluczyk był precyzyjnie dopasowany do danego modelu samochodu. Dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom, którzy dysponują właściwymi narzędziami i wiedzą.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana