Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ochrona antykorozyjna w warsztacie. Zalety rozwiązania
Pomimo coraz bardziej nowoczesnych technologii i materiałów stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym, nie wynaleziono jeszcze idealnej metody zabezpieczeń lakieru przed rdzą już na etapie produkcji. Właściciele samochodów muszą więc sami zadbać o regularną konserwację i stosowanie preparatów antykorozyjnych.
Jak powstaje rdza w samochodzie?
Rdza powstająca na skutek korozji może z czasem pojawiać się na wszystkich samochodach, niezależnie od marki. Niewiele osób wie, że czynniki sprzyjające temu zjawisku obecne są praktycznie przez cały rok. Zimą największym zagrożeniem dla karoserii aut jest sól drogowa, która cechuje się właściwościami żrącymi. Szkodliwe dla metalu jest też połączenie opadów i dużych wahań temperatury, promieniowanie słoneczne osłabiające powłokę ochronną, a także spaliny samochodowe. A gdzie najczęściej w pojazdach pojawia się rdza? Z reguły problem ten dotyczy takich obszarów, jak progi, nadkola i krawędzie drzwi. Najlepszym sposobem na walkę z korozją jest profilaktyczne stosowanie dobrej jakości środków antykorozyjnych, takich jak Rust Stop.
Preparaty antykorozyjne – aktywna ochrona
Do niedawna jedyną metodą na przeciwdziałanie korozji było stosowanie środków antykorozyjnych działających osłonowo. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się tzw. aktywną antykorozję, czyli kompleksową ochronę przed niszczeniem. Ich zasada działania opiera się na wypychaniu wody ze szczelin i innych newralgicznych miejsc, w których może ona reagować z tlenkiem żelaza. Skuteczne zabezpieczanie podwozia i nadwozia przed rdzą, a także wspomaganie likwidacji istniejącej korozji gwarantują produkty Rust Stop firmy Rust Check Poland, dostępne w aerozolach oraz kilkulitrowych opakowaniach. Środki te wykorzystuje się w profesjonalnych warsztatach i są znane ze swojej niezawodności oraz wysokiej skuteczności działania.
Jak i kiedy aplikować środki antykorozyjne?
Substancje zabezpieczające przed rdzą zaleca się nakładać w szczególności w okolicach:
połączeń zgrzewanych i zakładkowych,
szwów,
przekrojów zamkniętych,
zamków i zawiasów drzwi,
mechanizmów opuszczania szyb.
Stosowanie preparatów antykorozyjnych zaleca się powtarzać co roku, najlepiej przed okresem jesienno-zimowym. Właściciele pojazdów powinni pamiętać, że wykrycie ognisk rdzy na progach czy przewodach hamulcowych to przykłady usterek, które dyskwalifikują samochody na przeglądzie. Jednocześnie koszty ewentualnych napraw są zawsze o wiele wyższe niż regularna konserwacja.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana