Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Przewaga zregenerowanych układów hamulcowych nad wykorzystaniem zamienników
Choć powszechnie wiadomo, że układ hamulcowy jest najważniejszym układem w każdym pojeździe, to warto ciągle podkreślać jego znaczenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Stąd apele ekspertów, aby hamulce były regularnie poddawane przeglądom i serwisom. Dowiedz się, na czym polega przewaga zregenerowanych układów hamulcowych nad wykorzystaniem zamienników.
Na czym polega regeneracja układów hamulcowych?
Regularne serwisowanie układów hamulcowych, nie tylko w samochodach osobowych, ale przede wszystkim w ciężarowych i autobusach ma szczególne znaczenia dla bezpieczeństwa. Układy hamulcowe poddawane są dużym obciążeniom eksploatacyjnym i dlatego stosunkowo szybka się zużywają. Wymagają wówczas wymiany niektórych podzespołów lub ich regenerację. Jednym z ważniejszych elementów układu hamulcowego są zaciski, które można poddać regeneracji. Przywracaniem zacisków hamulcowych do pełnej sprawności zajmują się doświadczone firmy. Dobrym przykładem jest firma Bromsok Trucks z Opola, która zajmuje się regeneracją układów kierowniczych i hamulcowych w ciężarówkach i autobusach oraz oferuje części zamienne do samochodów ciężarowych.
Regenerowane części hamulcowe a zamienniki
Awarie układów hamulcowych narażają uczestników ruchu drogowego na poważne niebezpieczeństwa. Dlatego już najmniejsze symptomy niedomagania hamulców muszą być traktowane poważnie i skłaniać właścicieli pojazdów do wizyty w serwisie samochodowym. Prawdopodobnie zaproponuje on wymianę elementów układu hamulcowego na drogie oryginalne części lub regeneracją układu hamulcowego. Trzecim rozwiązaniem jest zakup zamienników. Warto jednak pamiętać, że zamienniki nigdy nie dorównują jakością częściom oryginalnym. Nie są poddawane testom wytrzymałościowym i nie gwarantują dokładności wymiarowej. Dlatego najbardziej ekonomicznym sposobem jest regeneracja układu hamulcowego.
Regeneracja hamulców pojazdów ciężarowych i autobusów
Konieczność przeprowadzenia serwisu układu hamulcowego zależy od ilości przejechanych kilometrów, ale także od sposobu jazdy, typu pojazdu i obciążeń eksploatacyjnych. Sposób naprawy zależy od stopnia zużycia i rodzaju usterki. Dobre warsztaty dokonują szczegółowej ekspertyzy układu hamulcowego i na tej podstawie dokonują wymiany bądź regeneracji poszczególnych elementów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana