Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Szerokie możliwości zabudowy na podwoziach samochodów dostawczych
Samochody dostawcze typu furgon można przerobić na pojazd osobowy dostosowany do przewozu 9 osób. Zabudowa busów polega na zmianie przeznaczenia pojazdu i wprowadzeniu modyfikacji w konstrukcji samochodu. Możliwe jest także wykonanie zabudowy brygadowej i dostosowanie pojazdu do przewozu osób wraz ze sprzętem. W tym przypadku nieco inne są proporcje części bagażowej i przestrzeni pasażerskiej.
Na czym polega przebudowa samochodu dostawczego na busa?
Przebudowę samochodu dostawczego można zlecić firmie, która ma odpowiednie uprawnienia. Tego typu usługi realizuje HITBUS – jest to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem. Każde zlecenie realizowane jest z uwzględnieniem wytycznych zamawiającego oraz ograniczeń wynikających z obowiązujących przepisów. Zasadniczo proces zabudowy busa obejmuje:
Wzmocnienie konstrukcji pod montaż foteli
Oszklenie pojazdu
Montaż foteli i tapicerki
Budowę ściany grodziowej
Montaż klimatyzacji i rozprowadzenie instalacji elektrycznej
Montaż uchwytów, przegród kierowcy i miejsca na sprzęty BHP
Konieczne jest wygłuszenie wnętrza pojazdu i zamontowanie materiałów termoizolacyjnych, które zapewnią właściwy komfort termiczny. Podłogę wykłada się wykładziną a ściany boczne specjalnymi płytami wodoodpornymi. Po zakończeniu wszystkich przeróbek pojazd musi przejść procedurę legalizacji. Przebudowa samochodów dostawczych na busa kończy się wizytą na stacji diagnostycznej oraz dokonaniem zmiany wpisu w dowodzie rejestracyjnym.
Przeczytaj również: Jakie stojaki nadają się do zabudowy busa?
Zabudowa brygadowa
Samochody dostawcze i ciężarowe mogą zostać także przerobione na zabudowy brygadowe, czyli pojazdy dostosowane do przewozu maksymalnie 7 osób wraz z kierowcą. W takiej zabudowie bardzo ważnym elementem jest przestrzeń ładunkowa oddzielona od części pasażerskiej solidną ścianą grodziową. W ścianach bocznych w części pasażerskiej montowane są szyby boczne, co pozostaje nie bez wpływu na komfort podczas jazdy. W zabudowie brygadowej montuje się ruchomą klapę, która ułatwia załadunek długich przedmiotów.
Dodatkowym wyposażeniem w zabudowie brygadowej są różnego rodzaju drabinki, bagażniki dachowe czy też stoły montażowe. Dopuszczalne jest zastosowanie podwyższenia, dzięki czemu zachowana jest fabryczna długość i możliwy jest przewóz długich elementów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana