Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
W jaki sposób nakładane są powłoki ceramiczne na lakier samochodowy?

Spis treści
- O czym warto pamiętać, nakładając powłokę ceramiczną na lakier?
- Jak przygotować samochód do położenia powłoki ceramicznej?
- Jak poprawnie nakłada się powłoki ceramiczne?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego samochodu? Z pewnością dbasz o każdy detal auta. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad nałożeniem powłoki ceramicznej? W jaki sposób odpowiednio ją nakładać, aby pielęgnacja lakieru w przyszłości była łatwiejsza? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak w prosty sposób nanieść na powierzchnię powłokę ceramiczną. Spraw, aby Twój samochód mniej się brudził i był bardziej odporny na korozję.
O czym warto pamiętać, nakładając powłokę ceramiczną na lakier?
Warto mieć na wyposażeniu rękawiczki ochronne, piankowy aplikator, wybraną substancję do nałożenia, a także dwa skrawki materiału z mikrofibry w różnych kolorach. Jeden z nich posłuży do wstępnego nakładania produktu i przecierania, a drugi będzie przydatny przy ostatecznym polerowaniu powierzchni.
Przeczytaj również: Czym się kierować przy wyborze opon do samochodu?
Powyższy podział wynika ze specyfiki powłok ceramicznych. Dość szybko osadzają się na mikrofibrze i twardnieją. Planując nakładanie ochrony lakieru, dobrze jest efektywnie rozplanować swoją pracę, np. poprzez wyznaczanie fragmentów do wypolerowania oraz miejsc karoserii do oczyszczenia. Dobrą opcją jest także skorzystanie z usług profesjonalnych firm, do których należy Mobilna Myjnia w Lublinie - MGlux.
Jak przygotować samochód do położenia powłoki ceramicznej?
Na początku zaleca się zastosowanie cleaner’a i odtłuszczenie lakieru, usuwając wszelkie substancje z nawierzchni. Następnie powinno się dokładnie obejrzeć i ocenić uszkodzenia i zarysowania lakieru, aby usunąć zanieczyszczenia stałe, wykorzystując środki chemiczne i glinkę lakierniczą. Czynnością opcjonalną jest polerowanie, zwiększające efekt połysku lakieru. Ostatnim etapem jest nałożeniepowłoki ceramicznej.
Jak poprawnie nakłada się powłoki ceramiczne?
Nakładanie ochrony na lakier podobne jest do aplikowania wosku samochodowego. Dobrze sprawdzi się aplikator kostkowy, wyposażony w wymienną ściereczkę. Przy pierwszym elemencie nakłada się kilkadziesiąt kropli produktu. Przy następnych ilość należy zmniejszyć, ponieważ ściereczka w trakcie pracy zacznie być wilgotna.
Można wyróżnić kilka technik nakładania powłoki ceramicznej, aczkolwiek każda z nich zapewni równomierne pokrycie całej powierzchni.
Następnie, zgodnie z opisem producenta, należy odczekać wskazany czas, po którym można przejść do wycierania ściereczką z mikrofibry. Na koniec pracy należy upewnić się, czy usunięto każdą niedoskonałość.
Chociaż wydaje się, że nakładanie powłoki ceramicznej na lakier jest czynnością prozaiczną, to jednak może przysporzyć problemów. Korzystnie jest skorzystać z usług profesjonalistów. Dysponują oni najwyższej jakości produktami, wiedzą i doświadczeniem, jak wypielęgnować karoserię, w taki sposób, aby nie zostały na niej nieestetyczne smugi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana