Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
W których krajach są produkowane najlepsze autobusy i autokary?
Autobusy i autokary różnią się od siebie diametralnie pod względem konstrukcyjnym. Jeżdżą na innych trasach, są we władaniu różnych podmiotów zarządzających i zapewniają podróżnym odmienny komfort podróży. Chociaż nie są tak popularne jak auta osobowe, to ich konstruktorzy starają się je rozwijać nie gorzej niż inne pojazdy. Gdzie produkuje się najlepsze autobusy i autokary? Które firmy zdobywają nagrody za tworzenie najlepszych konstrukcji?
Gdzie produkuje się najlepsze autobusy?
Autobusy to pojazdy wykorzystywane zwykle na trasach miejskich i podmiejskich. Są we władaniu władz, które zarządzają nimi w ramach jednostek organizacyjnych. Jak zauważa ekspert w dziedzinie pojazdów turystycznych z firmy „Erika Stanisław Stojak”, najlepsze autobusy produkowane są przez następujące koncerny:
Solaris;
Volvo;
Neoplan;
Scania;
Man;
Mercedes-Benz.
W niedawnym plebiscycie najlepszych pojazdów użytkowych pierwsze miejsce zdobyły autobusy marki Volvo. Co bardzo istotne, w całości produkowane są w Polsce, a dokładnie we wrocławskiej fabryce.
Gdzie produkowane są najlepsze autokary?
W przeciwieństwie do autobusów autokary mają zapewniać najwyższy komfort jazdy na dłuższych trasach. Często muszą pokonywać tysiące kilometrów każdego tygodnia, by docierać z turystami w określone miejsca. Dlatego jakość ich wykonania oraz udogodnienia muszą stać na wyższym poziomie niż w przypadku autobusów niskopodłogowych. Aktualnie najlepszymi producentami autokarów są:
Volvo;
Setra;
Solbus;
Scania;
Neoplan;
Man;
Mercedes-Benz.
Znaczący udział w europejskim rynku autokarów mają zwłaszcza polskie fabryki – Volvo i Solbus. Oczywiście nowe pojazdy użytkowe nie dla każdej firmy są osiągalne. Dlatego warto sięgnąć po używane autobusy i autokary, których stan zapewnia bezproblemową eksploatację w warunkach miejskich i międzynarodowych.
Produkowane w Polsce autobusy i autokary a ich udział w eksporcie
Zwłaszcza miejskie autobusy coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie dają silniki elektryczne. Tylko w 2020 roku polskie autobusy elektryczne odpowiadały za ponad 40% wszystkich eksportowanych pojazdów tego typu w Unii Europejskiej. Firmy, które miały największy udział w tym wyniku to:
Solbus (fabryka pod Poznaniem);
Volvo (fabryka we Wrocławiu);
Man (fabryka w Starachowicach).
Również w Polsce pojawia się coraz więcej tego rodzaju pojazdów, które widoczne są zwłaszcza w przestrzeni miejskiej i podmiejskiej największych polskich miast.
Aby podróż autokarem i autobusem była dla pasażerów komfortowa, firmy przewozowe powinny sięgać po najlepsze pojazdy użytkowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana