Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Z jakich materiałów wykonuje się zabudowy samochodów dostawczych?
Zabudowa samochodów dostawczych składa się z elementów, z których użyciem auto dostosowuje się do świadczenia usług transportowych w różnych branżach. Doskonałym tego przykładem jest zabudowa aut chłodniczych, które dzięki odpowiedniej izolacji mogą być wykorzystywane na przykład do transportu żywności. W samochodach dostawczych mogą być montowane różnego typu stelaże ułatwiające transport ładunków, a także agregaty chłodnicze i izolacje termiczne.
Z czego powstają zabudowy w samochodach dostawczych?
Rodzaj zabudowy powinien być ściśle dostosowany do profilu prowadzonej działalności i świadczonych usług transportowych. Inaczej bowiem będzie wyglądać zabudowa auta przewożącego materiały budowlane a inaczej pojazdu wykorzystywanego w gastronomii. Ponadto zabudowa powinna być dostosowana do rodzaju załadunku — jego wielkości i ciężkości.
Zabudowa pojazdu dostawczego powstaje na bazie szkieletu aluminiowego obitego płytami z tworzyw sztucznych, co przekłada się na wysoką trwałości i jednocześnie niską wagę. W środku kontenera można umieścić uchwyty na ładunek, ściany grodziowe, ograniczniki i windy.
Na rynku dostępne są gotowe płyty do zabudowy samochodów dostawczych, dzięki którym można samodzielnie wykonać najprostszą zabudowę do auta budowlanego. Do tego warto zainwestować w stelaż, który będzie służył do przewożenia sprzętu i akcesoriów. Firmy przewożące artykuły spożywcze muszą wyposażyć pojazdy w kontenery z zabudową termiczną. Specjalistyczne zabudowy wykonuje serwis Thermo Technica ze Szczecina. Firma zajmuje się montażem klimatyzacji, agregatów chłodniczych i ogrzewania postojowego.
Zabudowa termiczna pojazdów dostawczych
Mianem izolacji chłodniczej określa się elementy, dzięki którym możliwe jest utrzymanie niskiej temperatury w pojeździe oraz ograniczenie wymiany ciepła między wnętrzem kontenera a otoczeniem. Samochody do transportu produktów spożywczych muszą mieć specjalną konstrukcję i odpowiednio dobraną izolację. Najczęściej spotykane są:
Chłodnie
Lodownie
Izolacje izotermiczne
Izotermiczne zabudowy chłodnicze w Szczecinie serwis Thermo Technica wykonuje z płyt poliuretanowych pokrytych laminatem o gładkiej powierzchni. W kontenerach montowane są także agregaty chłodnicze, zwłaszcza jeśli auto ma przewozić produkty, które wymagają utrzymania określonych temperatur. Agregaty dają możliwość ustawienia temperatury w zakresie od -20 do +22 stopni Celsjusza, a zatem mogą być także źródłem ciepła. Istnieje opcja wykonania zabudowy wielotemperaturowej, gdzie występuje podział na strefy ciepła.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana