Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zalety pokrowców samochodowych z ekoskóry

Ekoskóra jest wykorzystywana jako materiał obiciowy, do tworzenia obuwia, ubrań czy dodatków. W porównaniu ze skórą naturalną jest dużo tańsza i bardziej przyjazna środowisku, dzięki czemu zyskała aż tak dużą popularność. Z uwagi na swoje właściwości znajduje również zastosowanie jako tworzywo do wykonywania pokrowców samochodowych. Jakie zalety wynikają z takiego wykorzystania ekoskóry?
Czym właściwie jest ekoskóra?
Ekoskóra to rodzaj funkcjonalnej tkaniny tapicerskiej, określanej również jako skóra sztuczna, skóra ekologiczna, skaj lub derma. Jest produkowana z wykorzystaniem materiału włókienniczego, który następnie pokrywa się tworzywem sztucznym. Najczęściej używa się do tego tkaniny poliestrowej z wierzchnią powłoką wykonaną z polichlorku winylu. Poprzez zastosowanie tłoczonego wzoru na zewnętrznej części materiału takie tworzywo doskonale imituje skórę naturalną. Dzięki temu np. pokrowce samochodowe z ekoskóry wyglądem niemalże nie odbiegają od tych z prawdziwej skóry.
Ekoskóra to doskonały materiał z uwagi na wiele czynników. Największe znaczenie ma kwestia finansowa. Ze względu na dużą dostępność półproduktów i niskie koszty wytwarzania materiał sztuczny jest znacznie tańszy niż wyroby naturalne. Jednocześnie tworzywo syntetyczne jest znacznie bardziej przyjazne środowisku, bo nie powoduje cierpienia zwierząt.
Pokrowce samochodowe — zalety ekoskóry
Produkcja ekoskóry wzrasta z roku na rok, ze względu na liczne korzyści wynikające z zastosowania tego materiału. Do jego niewątpliwych zalety zaliczyć można:
niską cenę, wynikającą z niewielkich kosztów produkcji,
łatwość obróbki, wpływającą na niższy koszt finalnego produktu,
wysoką odporność na uszkodzenia, zarysowania czy wgniecenia,
trwałość porównywalną do naturalnej skóry,
prostotę pielęgnacji i wytrzymałość na działanie środków czyszczących,
dużą ilość dostępnych wzorów, faktur i kolorów.
W przypadku pokrowców samochodowych ekoskóra sprawdza się doskonale. Nadaje fotelom unikalnego wyglądu, jednocześnie zapewniając im doskonałą ochronę przez wiele lat. Produkcją takich akcesoriów do różnych modeli aut zajmuje się firma Mirex II. Zastosowanie pokrowców z ekoskóry w samochodzie to gwarancja łatwego czyszczenia i nieskazitelnej estetyki przez wiele lat użytkowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana