Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Żurawie słupowe w zastosowaniach warsztatowych
Żurawie warsztatowe są urządzeniami stacjonarnymi będącymi jednym z podstawowych elementów wyposażenia zakładów przemysłowych różnych branż. Mogą stanowić alternatywę dla takich urządzeń jak wciągarki czy wózki widłowe, ponieważ są przeznaczone do takich czynności jak załadunek czy transport stanowiskowy. Istnieją dwa rodzaje żurawi: słupowe i przyścienne. W niniejszym artykule zostanie przedstawiona charakterystyka i zastosowanie żurawi słupowych.
Charakterystyka żurawia warsztatowego słupowego
Żurawie warsztatowe słupowe są urządzeniami wolnostojącymi, mocowanymi bezpośrednio do podłogi pomieszczenia lub na uprzednio wykonanym fundamencie. Używa się ich na halach magazynowych, w zakładach produkcyjnych czy przeładunkach. Jego prosta konstrukcja i wysoka wytrzymałość sprawiają, że jest to urządzenie usprawniające wszelkie prace wymagające użycia dużej siły. Tego typu żurawie mogą zostać wyposażone we wciągnik ręczny lub elektryczny czy przesuwną kasetę sterowniczą, a największe konstrukcje są w stanie objąć swoim zasięgiem niemal całą halę.
Czym cechuje się żuraw warsztatowy słupowy?
Oto kilka najważniejszych cech żurawia warsztatowego słupowego:
duży zakres obrotu, włącznie z wielokrotnym obrotem pełnym, co nie jest możliwe w przypadku żurawi ściennych
możliwość dobrania wysięgu ramienia do potrzeb i wielkości pomieszczenia – jak już zostało wspomniane, jeśli żuraw pracuje na mniejszym obszarze, swoim zasięgiem może być w stanie objąć je całe
duży udźwig w stosunku do masy własnej
niski profil ramienia w stosunku do wysokości żurawia
wytrzymałość na przenoszenie obciążeń
Z czego składa się żuraw warsztatowy?
Najważniejszą częścią żurawia, nieważne czy słupowego, czy przyściennego, będzie wysięgnik, czyli poziomie ramię, na którym zamontowany jest wciągnik. To właśnie dzięki wysięgnikowi możliwe jest przenoszenie ciężkich ładunków. Obrót żurawia może być również napędzany w sposób ręczny albo elektryczny, choć obrót elektryczny będzie prostszy i efektywniejszy w obsłudze. Dobór odpowiedniego urządzenia jest niezwykle ważny — musi ono spełnić wszelkie wymagania danego zakładu produkcyjnego czy warsztatu. Dlatego też warto kontaktować się ze specjalistami, którzy posiadają w tej branży niezbędne doświadczenie. Firma BestTap wykonuje żurawie dopasowane do indywidualnych wymagań klienta oraz zajmuje się ich montażem, uruchomieniem i wykonaniem próby obciążeniowej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana